Požár baterie elektrokola. Byla vadná a zákeřná při nabíjení

[ title]
Majitel neudělal nic špatně

Jednotka hasičů z Chrudimi vyjížděla k požáru baterie elektrokola do centra města. Muž nabíjel baterii v koupelně. Po pětihodinovém nabíjení ji odpojil od elektrické sítě. Z koupelny odešel a po několika minutách uslyšel praskání a syčení.

Šel se tedy podívat zpět do koupelny a z baterie se valil štiplavý kouř, a navíc takzvaně prskala. Jelikož „prskání“ nabíralo na intenzitě, muž přivolal hasiče. Jednotka hasičů požár zlikvidovala, a to ponořením baterie do vody.„Muž používal kolo každý den.Vždy baterii nabíjel v koupelně. Kdyby ji nabíjel například v kolárně, mohly být následky mnohem horší. Kolo bylo 4 roky staré,“ říká k požáru mjr. Mgr. Martin Vojta, vyšetřovatel hasičů územního odboru Chrudim.

Kdo by to řekl? Požár dílny způsobila baterie čelovky

Škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Uchráněn byl majetek v hodnotě 3 milionů korun. Co je důležité říci, že muž neudělal nic špatně. Baterii nabíjel ve vaně a pod baterii ještě pokaždé umísťoval plech na pečení, právě pro případ vzniku požáru.

Při nabíjení baterie byl vždy přítomen. Příčinou vzniku požáru je tedy s největší pravděpodobností technická závada na baterii.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Pardubického kraje)