Poněkud zkažený den pro muže v Adršpachu. Zřítil se ze skály

[ title]
Pomohl i speciálně vycvičený hasič - lezec

K pádu osoby ze skály v Adršpašsko-teplických skalách vyjížděli na profesionální hasiči z Broumova, lezecká skupina profesionálních hasičů z Náchoda a dobrovolní hasiči z Adršpachu.

Přímo ve skalách byla také Skalní záchranná služba a z Hradce Králové vzlétl vrtulník letecké záchranné služby, kde byl na palubě kromě záchranářů a lékaře také hasič-lezec z centrální hradecké stanice.

Zraněná osoba po pádu se záchranáři komunikovala. Kvůli vysokému porostu a blízkým skalám nachystala posádka vrtulníku padesátimetrový podvěs.

V tomto podvěsu byl vysazen hasič, který byl vybaven sítí, do níž se poté postižená osoba uložila. Na místě události už byla zraněná osoba připravena ve vakuové matraci k transportu. Za pomoci zasahujících hasičů a záchranářů byla přeložena do sítě a v podvěsu s ní vrtulník přeletěl na blízké parkoviště. Odtud proběhl další přesun do zdravotnického zařízení.

Hledají se ztracenci! Hasiči po nich pátrali v Adršpašsko-teplických skalách

V letošním roce se jedná v Adršpašsko-teplických skalách o první případ záchrany osoby, která spadla ze skály. Jen v loňském roce zasahovali hasiči spolu se záchranáři v této lokalitě na Broumovsku u pěti případů. Jednalo se nejen o pády lezců, ale také o zásahy při náhlém zhoršení zdravotního stavu u turistů.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje)