Pět jednotek hasičů likvidovalo požár autobusu

Pět jednotek hasičů bylo v úterý krátce před polednem vysláno k obci Tichov na Zlínsku k rozsáhlému požáru autobusu a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Po příjezdu na místo byl autobus celý v plamenech. Hasiči ihned zahájili hasební práce a v dýchací technice s několika hasebními proudy vody požár uhasili do dvaceti minut.

Řidič, kterému za jízdy do kopce autobus začal hořet, si všiml dýmu v zadní části vozu. Ihned zastavil a bezmála čtyřicet cestujících tak stihlo včas vystoupit a odejít do bezpečné vzdálenosti. Nikdo z nich se nenadýchal kouře a ani nebyl zraněn. Hasiči cestujícím zajistili v tomto horkém počasí pitný režim, než pro ně přijede náhradní autobusová doprava.Na místo požáru se dostavil územní řídící důstojník a vyšetřovatel, který  šetřením zjistil, že příčinou požáru byla technická závada v motorové části autobusu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun.

Zasahující jednotky: HS Valašské Klobouky, HS Slavičín, JSDHO Tichov, JSDHO Valašské Klobouky, JSDHO Újezd.

Informovala Bc.Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs zk)

Motocyklista najel do diváků

16.6.2024 10:09:07

V sobotu 15.6. krátce před polednem došlo na silničních motocyklových závodech, které se konaly na uzavřeném okruhu v Jičíně, k havárii jednoho ze závodníků. Dle prvotních informací 63letý řidič m...