Páteční sněžení na Pardubicku: Hasiči jezdili k jedné nehodě za druhou

[ title]
Vozidla převážně končila v příkopu

Sníh včera ráno pokryl vozovky a hasiči likvidovali následky řady dopravních nehod. K první ranní nehodě hasiči vyjížděli v 5.50 hodin a zasahovala u ní jednotka hasičů z Pardubic. Nehoda se stala na silnici ve Starých Čívicích, kde skončilo osobní vozidlo na střeše a v příkopu. Při kolizi byla zraněna jedna osoba.

K další nehodě vyjížděli hasiči v 6.11 hodin do Třemošnice, kde řidič s osobním vozem skončil částečně v příkopu a na střeše. Posádka zdravotnické záchranné služby odvezla do nemocnice jednu zraněnou osobu.

V Pastvinách hasiči zasahovali v 6.51 hodin u kolize dodávky, se kterou řidič narazil do stromu. Nehoda se obešla bez zranění. Hned tři vozy havarovaly nezávisle na sobě v Chrudimi těsně před sedmou hodinou ranní. Všechny vozidla skončila v příkopech. Nehody se obešly bez zranění.

V Radiměři hasiči v 7.32 hodin vytahovali pomocí jeřábu zapadlý autobus. Ke zranění osob nedošlo. V kamenné zídce skončil svou jízdu řidič osobního auta v obci Smrček. Kolize se obešla bez zranění.

Další automobil vytahovali z příkopu hasiči v Chrudimi, a to krátce po půl deváté. Řidič tady s dodávkou skončil ve srázu a hrozilo, že sjede do řeky. Hasiči dodávku vytáhli pomocí navijáku.

Zase trochu nasněžilo. Těhotná řidička smetla z vozovky dva muže

K další události vyjížděli hasiči v 11.44 hodin do Ostrova, kde uvízl kamion a zapadl do příkopu. Pomocí navijáku ho hasiči vyprostili. V 11.57 hodin vytahovali hasiči dodávku z příkopu v Řetůvce.

A opět byl hasičský naviják v provozu, a to v Perálci, kde řidič po 12 hodině s osobním autem skončil v příkopu. Před 13 hodinou zasahovali hasiči v Horní Bradle, kde sjel ze silnice sypač. Skončil opřený zhruba 10 metrů od silnice ve stráni. Na místo byla přivolána i posádka záchranné služby k ošetření muže.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Pardubického kraje)