Parkování jak v akčním filmu. Osobák přistál na střeše jiného auta

[ title]
Řidič se zranil

Dopravní nehoda dvou osobních automobilů na odpočívadle silnice I/4 pod vysílačem Cukrák ve směru z Prahy do Strakonic byla středočeským hasičům nahlášena v sobotu 4. července několik minut po třinácté hodině.

Osobní automobil tam se dvěma lidmi u nájezdu na parkoviště najel na betonové svodidlo, které jej vymrštilo do vzduchu. Při dopadu na zem pak vozidlo narazilo na prázdné zaparkované auto stojící na odpočívadle a skončilo převrácené na střechu.

Řidič byl při příjezdu hasičů už mimo kabinu vozu v péči posádky zdravotnické záchranné služby. Hasiči proto hned zahájili záchranu spolujezdkyně za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení. Za necelých deset minut náročné práce byla žena ze zdemolovaného auta vyproštěna.Po prvotním ošetření a stabilizaci zdravotního stavu byla následně přeložena do vrtulníku, který nechal přivolat lékař zdravotnické záchranné služby.  

Na nezbytně nutnou dobu musela být silnice ve směru do Strakonic uzavřena, po odletu vrtulníku policie provoz obnovila.

Dva do sebe a jedno z nich ještě do domu. Bouračka osobáků u Rychnova

Hasiči na místo povolali silničáře, aby zajistili poškozenou velkoformátovou dopravní značku u vjezdu na parkoviště, do které vodidlo také narazilo.

Po vyšetření nehody jednotky otočily vůz zpět na kola, uklidily parkoviště a asistovaly odtahové službě při nakládání havarovaných automobilů na podvalníky.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)