Pardubicko: Zásahy u dopravních nehod, jedna byla i smrtelná

[ title]
Bourala dodávka, osobák i náklaďák

Na silnici mezi Opočínek a Valy spěchaly hasičské vozy ze stanic Přelouč a Pardubice v pondělí 24. května k dopravní nehodě. Došlo zde krátce po poledni k nárazu vozu do stromu.

Jednalo se o dodávkový automobil, v němž byl řidič a převáženy ještě tři osoby, které musely být vyproštěny. To však bylo ze zdemolované dodávky velmi náročné. Hasiči museli odstřihnout část střechy automobilu i boční dveře, aby se dostali ke zraněným osobám.

Ty byly postupně předávány do péče zdravotníkům a přepravovány do nemocnice. Pro jednu zraněnou osobu musel přiletět vrtulník. Hasiči dále vyčkali do chvíle, kdy nehodu zadokumentují policisté, poté vyprostili jednu usmrcenou osobu. Řidič vyvázl pravděpodobně jen s lehčím zraněním.

Hromadná nehoda zablokovala strakonickou silnici na Příbramsku

Téměř ve stejný čas, tedy v 12.37 hodin, vyjížděly dvě jednotky hasičů k nehodě, která se stala na silnici v Lázních Bohdanči směrem  od Rohovládovy Bělé. Tady došlo k nehodě dvou osobních vozidel a jednoho nákladního.

Jedné zraněné osobě byla hasiči poskytnuta první předlékařská pomoc. Celkem byly zraněny dvě osoby, které odvezla záchranka do nemocnice.  Na místě hasiči odstranili následky nehody – zamezili úniku provozních náplní a zajistili automobily proti vzniku požáru.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Pardubického kraje)