Opravit už nepůjde. Osobák v čestlickém autoservisu trochu hořel (VIDEO)

[ title]
Dvoumilionová škoda

Ve středu 24. června večer vyjeli hasiči k požáru osobního automobilu v autoservisu v Čestlicích v okrese Praha-východ. Volající uvedl, že v dílně hoří auto, které je na elektrický pohon, a plameny šlehají zpod vozidla.

Na zdolání požáru hasiči zpočátku nasadili hasicí přístroje a pod kola umístili kluzné klíny, které umožňují snadnější manipulaci s vozidlem. To poté bylo možné za pomoci navijáku vytáhnout ven mimo budovu, kde probíhalo dohašování a ochlazování.Protože šlo o automobil s elektrickým pohonem, vyžádal si velitel zásahu na místo ze stanice Mladá Boleslav speciální kontejner na hašení pneumatik a elektromobilů.

Jednotky průběžně vozidlo ochlazovaly na volném prostranství. Pak bylo za pomoci jeřábu přemístěno do kontejneru a následně zalito vodou, aby nemohlo dojít k dalšímu nežádoucímu hoření a přitom bylo stále ochlazováno.

V Rudolci hořelo v dílně autoservisu, oheň zničil i dvě auta

Takto ponořené musí zůstat několik dní, proto byla na místě stanovena dohlídka v podobě dobrovolné jednotky obce Čestlice a profesionální jednotky ze stanice Říčany.

Dnes se znovu sejde velitel zásahu se zástupci firmy, aby se společně dohodli na dalším postupu.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)