Oheň v Horním Slavkově zničil nejen náladu majitelům rodinného domu.

[ title]
Osm hodin zápasu s požárem

Hustý černý kouř vycházející z jedné místnosti zpozorovali obyvatelé rodinného domu v Horním Slavkově na Sokolovsku. Snažili se použít ruční hasicí přístroj, požár v místnosti už ale byl tak rozšíření, že museli dům opustit a zavolat hasiče.

Při příjezdu první jednotky byl zakouřený již celý prostor obytného podkroví domu, v místnosti zasažené požárem docházelo k silnému plamennému hoření. Oheň se zároveň šířil do střechy domu.Hasiči použili na likvidaci plamenů vodní proud uvnitř domu i z venku na ochlazování střechy, pod eternitovou krytinou střechy se požár stále šířil. Z koše automobilového žebříku tak hasiči použili speciální hasicí zařízení Cobra, museli také část hořící střechy rozebrat.

Požár v podkroví rodinného domu likvidovaly čtyři jednotky hasičů

Po třech hodinách zásahu dostali hasiči požár pod kontrolu, museli rozebrat ještě další část střechy, kde byla stále skrytá ohniska pod izolací. Celková likvidace tak trvala téměř osm hodin. Při požáru se nikdo nezranil, příčina požáru je v šetření, předběžná škoda je odhadnuta na dva miliony korun.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Karlovarského kraje)