Nové majitele už mít nebudou. Na dálnici D11 shořela přepravovaná auta

[ title]
Škoda za 1,2 milionu korun

Poblíž 22. kilometru dálnice D11 ve směru z Prahy do Hradce Králové byl nahlášen požár jednoho z osobních automobilů na přepravní nákladní soupravě.  
Před příjezdem první jednotky bylo na tísňovou linku upřesněno, že na nákladním automobilu s přívěsem hoří už šest vozidel z osmi.

Hasiči v dýchací technice nasadili jeden vysokotlaký proud a dva další proudy s těžkou pěnou. Za deset minut měli požár pod kontrolou a následně pokračovali v hasebním zásahu.

V jednom z hořících vozidel byly uloženy dvě dvoukilogramové tlakové lahve s propan-butanem, o kterých nevěděl ani řidič soupravy. Vzhledem k poškození přívěsu a nebezpečí pádu zadního auta z horní plošiny povolal velitel zásahu na místo vyprošťovací automobil.

Požár kamionu na dálnici D4 náhradní díly pro auta upekl, škoda je veliká

S jeho pomocí pak bylo vozidlo disponováno mimo plošinu. Po nezbytně nutnou dobu byla dálnice ve směru do Hradce Králové uzavřena. Zásah byl po dvou hodinách ukončen předáním místa policii.

Příčinou požáru byla technická závada na elektrické instalaci jednoho z převážených vozidel. Podle vyšetřovatele požárem vznikla škoda ve výši 1,2 mil. korun.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)