Noční požár v ubytovně ve Strakonicích, v bytě ležel bezvládný člověk

[ title]
Evakuovány desítky osob

Včera v noci byl ohlášen na tísňovou linku 112 výbuch s následným požárem v budově ubytovny v Povážské ulici ve Strakonicích.  

Jednalo se o požár v sedmipatrové ubytovně, ve které bylo podle prvotních informací několik desítek ubytovaných. Po příjezdu hasičů na místo, velitel profesionální jednotky hlásil, že celý dům je velmi silně zakouřen, ale že nikde není patrné viditelné hoření.

Zároveň byli z domu evakuováni všichni obyvatelé. NIkdo z 80 evakuovaných nebyl zraněn. Ohnisko požáru hasiči našli v bytě ve čtvrtém patře. Garsoniéra byla zcela vyhořelá, ale požár byl již uhašen.

Hasiči průzkumem objevili prohořelé vodovodní potrubí a narušenou elektroinstalaci. Na místě byla nalezena osoba, u které zdravotníci ihned zahájili resuscitaci. Následně byla odvezena do nemocnice.

Hořela ubytovna v Plzni na Karlově. V požářišti nalezeno torzo lidského těla

Další byty zůstaly požárem nedotčeny. Řídící důstojník HZS ve spolupráci se starostou organizovali náhradní ubytování pro 7 obyvatel bytů. Ostatní se mohli do svých bytů po ukončení odvětrání vrátit, nebo si sami zařídili ubytování u příbuzných či známých.

Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 500 000 korun. Co bylo příčinou vzniku požáru je předmětem šetření.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj: HZS Jihočeského kraje)