Noční požár v Chrášťanech u Prahy se škodou za tři miliony

[ title]
Dva pracovníci se nadýchali zplodin hoření

Informaci o požáru v reklamní firmě v Plzeňské ulici v Chrášťanech v okrese Praha-západ přijala tísňová linka středočeských hasičů v pátek 8. března dvě minuty po třiadvacáté hodině.

Po příjezdu na místo a prvotním průzkumu bylo upřesněno, že plamenné hoření se podařilo z velké části zlikvidovat zaměstnancům firmy pomocí ručních hasicích přístrojů. Dva pracovníci se však nadýchali zplodin hoření a museli být ošetřeni přivolanou posádkou zdravotnické záchranné služby. Jejich převoz do zdravotnického zařízení nebyl nutný, takže byli ponecháni na místě.Hasiči vynesli z prostoru dílny jeden ze dvou žhnoucích balíků papíru, druhý dohasili uvnitř. Vzhledem k silnému zakouření celého prostoru bylo nutné nasadit přetlakovou ventilaci. Hodinu od ohlášení události byla operačnímu důstojníkovi oznámena lokalizace požáru, za necelou další hodinu jeho likvidace.

Palivové dřevo hořelo dobře i při požáru v zákolanské firmě

Po závěrečné kontrole předal velitel zásahu požářiště majiteli firmy. Zároveň s ním dohodl i dohlídku po dobu dvanácti hodin, kterou si zajistí vlastními silami.

Příčinou vzniku požáru byla podle hasičského vyšetřovatele technická závada na laserové řezačce. Přímé škody na stroji a dalším zařízení i vlastní dílně vlivem zplodin hoření vyčíslil na tři miliony korun, stejnou částkou také uchráněné hodnoty.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)