Noční požár chalupy v Neratově způsobil škodu 8 milionů korun


V pátek krátce po 21:30 hasiči přijali tísňové volání oznamující požár chalupy v Bartošovicích v Orlických horách, části Neratov. Na místo události byly vyslány jednotky z Královéhradeckého i Pardubického kraje a také z Polska.

V době příjezdu prvních jednotek byl objekt zcela zachvácen požárem. Střecha i podkroví objektu již bylo částečně požárem zničeno. Objekt se nacházel mimo dostupnou příjezdovou komunikaci, což zasahujícím hasičům značně ztěžovalo situaci. Voda byla na místo požáru dodávána prostřednictvím dálkové dopravy hadicovým vedením.

Požárem byla způsobena škoda ve výši 8 mil. Kč, uchráněné hodnoty byly vyčísleny na 500 tis. Kč. Při požáru nebyl nikdo zraněn.


Povolané jednotky:
  • Královéhradecký kraj
HS Rychnov nad Kněžnou, JSDH Bartošovice v Orlických horách, JSDH Orlické Záhoří, JSDH Deštné v Orlických horách, JSDH Rokytnice v Orlických horách
  • Pardubický kraj
HS Žamberk, JSDH Kunvald, JSDH Klášterec nad Orlicí
  • Polská republika
JRG Bystrzyca Kłodzka (jednotka z důvodu nesjízdnosti komunikace na místo nedojela), OSP Domaszków

Informoval Ing. Jakub  Mačát, tiskový mluvčí HZS Pardubického kraje.(rp, hasicskelisty.cz,foto:hzs khk)

Požár sběrného dvora v Přelouči

29.2.2024 10:00:00

Operační středisko přijalo oznámení o požáru ve sběrném dvoře v Přelouči krátce před půl šestou dne 27. 2. 2024. Na místo ihned vyrazila místní profesionální jednotka z Přelouče, která po příjezdu...