Nikam nepůjdeme! Dva lidé z hořícího bytu odmítali odejít. Nakonec museli

[ title]
Hasiči evakuovali obyvatele domu

Profesionální hasiči ze stanice Zlín a dobrovolní hasiči Statutárního města Zlína vyjeli včera k požáru v bytě v třetím patře na ulici Benešovo nábřeží ve Zlíně.  

Byt byl velmi silně zakouřen a dým se rychle šířil dál do prostoru celého domu. Hasiči ihned začali s evakuací obyvatel. Dva lidé, nacházející se v hořícím bytě, však odmítali byt opustit.

Proto na místě zasahovali strážníci městské policie, kteří obě osoby vyvedli ven. Tito dva lidé byli velmi silně intoxikovaní kouřem a skončili v péči záchranářů, kteří je následně převezli k dalšímu ošetření do krajské nemocnice.

Z vyššího podlaží bytového domu museli hasiči evakuovat v dýchací masce ženu, která nebyla schopna pro velké zakouření prostor sama opustit. Taktéž byla poté ošetřena záchranáři.  Převezena do nemocnice však nebyla.

Hasiči požár brzy zlikvidovali. Zásah ztěžovalo velké množství uskladněných věcí, které znemožňovaly hasičům pohyb a v nichž se požár rychle šířil. Po uhašení požáru hasiči vyvětrali byt i dům.

Ranní požár bytu v Brně Bystrci vyhnal z domovů 28 obyvatel

Vyšetřovatel hasičů zjistil, že se v bytě vznítil hořlavý materiál, který se nacházel v těsné blízkosti kamen na tuhá paliva. Škoda zatím nebyla stanovena. Výše uchráněných hodnot se vyšplhala na jeden milion korun.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Zlínského kraje)