Nepozorný řidič napasoval domíchávač betonu pod most. Značky nerespektoval

[ title]
Hasiči na vyproštění použili co se dalo

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v Ostravě-Přívozu, kde se na rušné Hlučínské ulici pod železničním mostem zasekl domíchávač s šesti tunami čerstvého betonu. Hasiči museli vypustit všechny pneumatiky, uřezat překážející násypnou část domíchávače a vytáhnout couvající nákladní automobil pomocí navijáku hasičského vozidla, stojícího za ním.

Nehoda se obešla se bez zranění. Řidič si patrně nevšiml, že vlevo může s klidem projet pod železničním mostem se světlostí o půl metrů vyšší, a to po tramvajových kolejích. Upozorňovalo ho na to několik zařízení a dopravních značek, instalovaných už před několika lety.Na odstranění překážející násypné části museli mj. použít i hydraulické nůžky. Po vytažení domíchávače hasiči uklidili pod železničním mostem betonové části a prach, odškrábnutý horní částí domíchávače při jízdě tam i zpět.

Beton domíchavač na stavbu nedovezl, zřítil se do strže

Hasiči na místo mj. povolali železničního statika, který potvrdil, že most je v pořádku a mohou po něm i dál jezdit vlakové soupravy. Vysvobozený domíchávač předali před odjezdem na základnu soukromé odtahové službě.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS MSK)