Nehoda v Pardubicích měla tragický konec

Na Velikonoční neděli 31.3.2024 hasiči zasahovali u několika nehod. První dvě nehody se staly v totožný čas 11:39 hod. K nehodě na silnici I/43 u obce Opatov vyjížděla profesionální jednotka z CHS Svitavy a JSDHO Svitavy. Jednalo se o nehodu dodávky s přívěsem a osobního automobilu, který po havárii zůstal na střeše. Jedna osoba byla po nehodě v péči ZZS, hasiči provedli protipožární opatření, zajistili místo události a po odstranění následků nehody se vrátili zpět na základnu.

Nehoda v Pardubicích, ul. Ve Lhotkách měla tragický konec. Na místo vyrazila profesionální jednotka z CHS Pardubice. Průzkumem bylo zjištěno osobní vozidlo, které v malé rychlosti najelo do plotu. Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a ve spolupráci se ZZS prováděli resuscitaci, která byla však přes veškeré úsilí neúspěšná. Hasiči předali místo Policii České republiky

Další nehoda se stala v 15:15 hod. na silnici I/36 u obce Veliny. Na místo vyrazila profesionální jednotka z HS Holice. Průzkumem byla zjištěna nehoda osobního automobilu, při které byla poškozena lampa veřejného osvětlení. Ve spolupráci se ZZS poskytli hasiči zraněné řidičce první pomoc, provedli protipožární opatření a po zajištění místa nehody předali celou věc Policii České republiky k dalšímu šetření.

Informoval Jakub Stryka, tiskový mluvčí HZS Pardubického kraje.(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs pk)