Nehoda tří vozidel na D1 na Novojičínsku si vyžádala dva zraněné řidiče

[ title]

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pátek 8.1.2021 dopoledne na dálnici D1 u Bílova (okres Nový Jičín) u nehody českého osobního, polského dodávkového automobilu a české cisterny, převážející pohonné hmoty. Hasiči museli vyprostit zraněného řidiče ze Škody Octavie, zraněn byl i polský řidič dodávky. Oba skončili v ostravské Fakultní nemocnici.

Během jejich zásahu na poslední chvíli brzdil a skončil na rozbahněné krajnici jen kousek za zaneprázdněnými hasiči nebezpečný polský kamion, který se snažil místo nehody objet. Zablokoval tak provoz v jednom směru dálnice. Musela jej vyprostit těžká hasičská technika. Jeho řidič vyvázl bez zranění, stejně jako o půlhodiny předtím řidič české cisterny.Operační středisko hasičů bylo o nehodě osobního, dodávkového automobilu a cisterny na D1 ve směru na Ostravu informováno v pátek po deváté hodině. Do Bílova vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bílovec a Nový Jičín, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů ze Studénky. K hazardujícímu polskému kamionu dodatečně vyjela další jednotka HZS MSK – z Ostravy-Zábřehu, a to vyprošťovací speciál MB Actros Bizon s pojízdnou kontejnerovou dílnou.

Hasiči zabezpečili havarovaná vozidla před případným požárem a z octavie vyprostili zraněného českého řidiče. Ten byl transportován do ostravské nemocnice vrtulníkem LZS, polský řidič sanitkou. Polský řidič byl předtím ošetřován v policejním vozidle, jak je patrné na jedné z fotografií.

Polský kamion z Wroclavi (Vratislavi) se ke třem havarovaným vozidlům „připojil“ asi za půlhodinu, během hasičských vyprošťovacích prací. Zpět na silnici jej vytáhl hasičský Bizon, hasiči mu ještě stačili pěkně očistit kola od bahna…

(rp,hasicskelisty.cz,foto:HZS MSK)