Nehoda polských vozidel u Velkých Albrechtic zaměstnala hasiče 6 hodin

[ title]
Proražené nádrže s naftou

Celkem šest jednotek hasičů zasahovalo od pátečního brzkého rána až do dopoledních hodin na dálnici D1 u Velkých Albrechtic (okres Nový Jičín).

Polský kamion Scania, naložený smrkovými kládami, tam prorazil středová svodidla. Do jeho nákladu pak měla v opačném směru narazit polská dodávka.

Kamion poničil zhruba šedesát metrů středových svodidel. Mělo dojít rovněž k poškození mostu v místě nehody. Zraněni byli oba řidiči a pro jednoho přiletěl vrtulník LZS.

Vyvrácený kamion ležel ve srolovaných středových svodidlech, část nákladu na silnici. Hasiči klády převáželi za krajní svodidla pomocí malého nakladače Bobcat, nebo přenášeli v rukou. Posléze byly přeloženy jinou technikou.Hasiči mezitím rozřezávali poničená svodidla, aby mohla soukromá vyprošťovací a odtahová služba kamion zvednout. Pak hasiči odčerpávali naftu z proražené nádrže Scanie a předali místo nehody Policii ČR.

Dřevo tahač nedovezl. Nechtěně "složil" klády na samotě u lesa

Dálnice ve směru na Olomouc a Brno byla po dobu hasičského zásahu zcela uzavřená, odklon dopravy řídila Policie ČR, v opačném směru se jezdilo v odstavném pruhu. Hasiči silnici částečně uklidili.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS MSK)