Nehoda cisterny komplikovala celý den provoz na dálnici D11

[ title]
Řidič vozidla vyvázl bez zranění

Krátce před půl sedmou hodinou ranní spěchali hasiči k dopravní nehodě cisterny na dálnici D11. Vozidlo se převrátilo mimo komunikaci na 67. kilometru ve směru do Hradce Králové v katastru obce Klamoš.

Havarovaná cisterna převážela přes 24 tisíc litrů nafty a 14,5 tisíce litrů benzínu, podle oznámení docházelo k menšímu úniku nafty. Hasiči na místě zjistili, že došlo při nehodě k narušení jedné sekce soupravy, kde bylo asi 7 tisíc litrů nafty. Jednalo se o drobný únik, jednotky jímaly kapalinu a zajistily místo události.Řidič vozidla vyvázl bez zranění. Na vyproštění cisterny byla povolána specializovaná firma, ještě předtím bylo ale nutné přečerpat veškerý obsah havarované soupravy do náhradních cisteren. Po 15. hodině byly zahájeny práce na převrácení cisterny zpět na kola a vyproštění na komunikaci. Následně byla souprava naložena na odtah.

Z havarované soupravy na Rakovnicku vytekly hektolitry nafty a piva

Po dobu vyprošťovacích prací byla dálnice uzavřena, po 17. hodině byl provoz obnoven. Hasiči předali místo zásahu zástupcům orgánů ochrany životního prostředí, kteří na místě dohlíželi na odklízení kontaminované zeminy.

Podle dopravní policie nehodu zřejmě zavinil řidič kamionu, který se patřičně nevěnoval řízení.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje)