Na požár v prázdném apartmánu upozornily hlásiče

[ title]

Tři jednotky hasičů byly vyslány k ohlášenému požáru v bytovém domě v ulici Na Příkopech v Broumově.  Průzkumem bylo zjištěno, že došlo k zahoření v jednom z apartmánů v domě, apartmán byl v tu chvíli neobydlený. Plamenné hoření už nebylo při příjezdu hasičů viditelné, prostory byly ale zakouřené. Jednotky provedly evakuaci, dům opustilo deset dospělých osob a tři děti. Nikdo z nich nebyl zraněn, brzy se mohli všichni vrátit zpět do svých bytů.

Požár způsobila technická závada na elektroinstalaci přímotopu, odtud došlo k následnému zahoření  vybavení a poškození pokoje zplodinami hoření. Napáchaná škoda byla odhadnuta asi na 150 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi 200 tisíc korun. Naštěstí upozornily na požár včas požární hlásiče, které jsou v objektu instalovány. Díky tomu další nájemníci  v objektu událost rychle ohlásili.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Broumova a JSDH Broumov a Meziměstí.

(rp,hasicskelisty.cz,hzs KHK, foto:hzs KHK)
Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...