Na D1 hořel kamion. Zasahovali jsme několik hodin

Sobota, 19. listopadu 2022 – Více než 7 hodin zasahovaly hasičské jednotky v souvislosti s požárem kamionu na dálnici D1 u Ostrovačic.

Informaci o požáru nákladního auta přijali jihomoravští hasiči v 6.20 hodin. Událost se stala kousek za sjezdem na Ostrovačice ve směru na Brno a operační středisko ihned vyslalo jednotky i z druhého stupně požárního poplachu. Do akce se včetně speciální techniky zapojilo 9 hasičských jednotek.

Plameny zachvátily tahač a také návěs, ve kterém byly přepravovány palety a bedny s banány. Hasiči proti plamenům nasadili 5 vodních proudů. O zásahu informovalo operační středisko také energetiky, protože hořící kamion stál přímo pod elektrickým vedením.

Dálnice byla u Ostrovačic ve směru na Brno uzavřena a provoz usměrňován na objízdnou trasu. Zahraniční řidič kamionu byl bez zranění. Jeho stav zkontrolovala posádka ZZS.

Jednotky použily k likvidaci požáru hasicí hřeby a vysokotlaké zařízení Cobra. K vyprázdnění nákladu z návěsu si nechal velitel zásahu povolat na místo nakladač. Současně s vyklízením návěsu odčerpali hasiči naftu z nádrže kamionu.

Na závěr bylo nutné uklidit vozovku. Ve 13.41 hodin předal velitel zásahu místo požáru Policii ČR. Příčina i vzniklá škoda jsou předmětem šetření. Je však zřejmé, že škoda překročí 1 milion korun.

Informoval Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS Jihomoravský kraj.

(rp,hasicskelisty.cz,video+foto:hzs jmk)

V tunelu hořela tramvaj

8.12.2022 10:00:00

V Brně se během úterního dopoledne uskutečnilo cvičení složek IZS v novém tramvajovém tunelu. Cvičení simulovalo požár tramvajové soupravy po technické závadě uvnitř nového více jak 600 metrů dl...