Na D1 havarovala souprava převážející osobní automobily

V pondělí ve 12.56 hodin na dálnici D1, km 14,5 směr Praha (Praha-východ) k havárii soupravy převážející osobní automobily byla vyslána profesionální jednotka z hasičské stanice Říčany spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Mnichovice a Senohraby.

Po příjezdu na místo bylo nákladní auto ve svahu mimo vozovku, vlek s jedním osobním autem ležel na boku v odstavném pruhu a další vozidlo bylo převrácené na střechu o pár desítek metrů dál a zasahovalo z odstavného do pravého jízdního pruhu.Zraněný řidič soupravy už byl mimo kabinu a po příjezdu zdravotnické záchranné služby byl předán posádce k ošetření. Hasiči odstranili osobní auto, které zasahovalo do jízdního pruhu, a obrátili ho na kola. Poté zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. Na odtah vozidel byla zajištěna specializovaná firma. Po úklidu povrchu dálnice si místo události převzala Policie ČR. Celý zásah trval asi hodinu, provoz na dálnici byl částečně omezen.

Informoval Ladislav Holomčík, tiskový mluvčí HZS Středočeského kraje.

(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs sck)

Motocyklista najel do diváků

16.6.2024 10:09:07

V sobotu 15.6. krátce před polednem došlo na silničních motocyklových závodech, které se konaly na uzavřeném okruhu v Jičíně, k havárii jednoho ze závodníků. Dle prvotních informací 63letý řidič m...