Mít auto na plyn? Někdy ale zapálí sebe, pak garáž a vše okolo

[ title]
Majiteli oheň popálil nohy

Hasiči z Rakovníku, Roztok a Křivoklátu vyjeli k nahlášenému požáru garáže v obci Městečko na Rakovnicku. Při jízdě k zásahu bylo jednotkám upřesněno, že v garáži se nachází tlakové láhve a zaparkovaná osobní vozidla. Auta jsou údajně požárem už zcela zasažena, a hrozí, že se požár rozšíří i na dům.

Po příjezdu první jednotky bylo zjištěno, že hasičská vozidla se k místu požáru přímo nedostanou a je potřeba natáhnou asi dvě stě metrů dopravního vedení. Dále byl potvrzen požár garáže, který se už rozšířil na střechu přístavku.

Hasičům se podařilo požár lokalizovat přibližně do hodiny. Následovalo vyhledávání skrytých ohnisek pomocí termokamery a jejich postupné dohašování.Ještě před příjezdem hasičů se pokoušel požár hasit sám majitel nemovitosti, který se lehce popálil na dolních končetinách a byl na místě ošetřen zdravotnickou záchrannou službou.

Soupeřit s ohněm se nevyplácí. Majitel garáže ho nezvládl a skončil v nemocnici

Podle majitele došlo k úniku LPG ze zaparkovaného vozidla a k následnému výbuchu, který byl iniciován kotlem na tuhá paliva, pak se požár plně rozšířil na garáž. Tuto verzi následně potvrdil i vyšetřovatel příčin vzniku požáru.

Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 800 tisíc korun. Včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit majetek v částce cca 3 500 000 korun.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)