Milionová škoda po požáru rodinného domu v Mnichovicích

Půlhodinu před půlnocí v noci na pondělí 20. června byl středočeským hasičům na tísňové lince oznámen požár rodinného domu v Mnichovicích v okrese Praha-východ.

Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče z Říčan spolu s dobrovolnými hasiči obcí Mnichovice, Senohraby a Struhařov.

Velitel čety, který dojel k události s první jednotkou, upřesnil, že jdou plameny ze střechy rodinného domu o půdorysu 20x15 metrů a všechny osoby, které se v domě nacházely, jsou v bezpečí mimo objekt. Hasiči v dýchací technice k likvidaci ohně nasadili tři vodní proudy a provedeným průzkumem doplnili, že požárem je zasažena zhruba čtvrtina domu v horním patře. Velitel zásahu nechal zvýšit poplachový stupeň na druhý a k události povolal dobrovolné hasiče z Hrusic, Ondřejova, Tehova, Turkovic a Všestar a profesionální hasiče z Jílového.

Ve tři čtvrtě na jednu se podařilo dostat požár pod kontrolu a mohla být nahlášena jeho lokalizace. Požářiště bylo rozděleno na dva úseky, kde se hasiči zaměřili na vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek. Zároveň došlo k redukci zasahujících jednotek a snížení poplachového stupně na základní.Pár minut po druhé hodině byl celý objekt znovu zkontrolován za pomoci termokamery a všechny jednotky, kromě místní dobrovolné, se vrátily na své základny. Jednotce SDH Mnichovice byla nařízena dohlídka nad požářištěm do pondělní čtvrté hodiny odpoledne.

Škoda byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun. Proč v domě začalo hořet, je předmětem dalšího vyšetřování.

K zachování akceschopnosti pro případ dalšího výjezdu byla říčanská stanice zálohována dobrovolnými jednotkami Říčany a Úvaly a jílovská stanice dobrovolnou jednotkou Dolní Jirčany. Všechny jednotky držely pohotovost na svých zbrojnicích.


Informovala por. Ing. Tereza Sýkora Fliegerová, tisková mluvčí, HZS Středočeského kraje.(rp,hasicskelisty.cz,foto:HZS SCK)

Srážka osobního vlaku s kamionem.

25.6.2022 10:00:00

Dne 23. 6. 2022 v 15:41 byla ohlášena dopravní nehoda osobního vlaku s kamionem, ke které došlo na železničním přejezdu v Sukově ulici ve Šluknově. Na místo vyjely jednotky ze stanice Šluknov, J...