Máte doma svého psího ňuňánka? Může vám pořádně zatopit! (VIDEO)

[ title]
Pes bez dozoru zapnul sporák

Druhý stupeň požárního poplachu vyhlásilo operační středisko ve středu dopoledne po přijetí oznámení, že hoří v bytě v sedmipatrovém domě v Sokolově. První jednotka hasičů na místě zjistila, že se jedná o požár v prostoru kuchyně, který se nestihl rozšířit a likvidace tak byla provedena během několika minut.

Nikdo nebyl zraněný a škoda způsobená požárem není vysoká. Mnohem více kurióznější je zjištěná příčina tohoto požáru. Majitel bytu má instalovanou kameru, přes kterou může kdykoliv sledovat, co se uvnitř bytu děje. Ze záznamu zjistil vyšetřovatel požárů, že příčinou je pes, který dokázal zapnout sporák.Na záběru je vidět, jak jeden ze dvou psů se v bytě snaží nejspíš něco sebrat na vypnutém spotřebiči, přitom se mu podaří tento sporák zapnout. Volným rozvojem tepla poté začne hořet plastové nádobí na spotřebiči a oheň se rozšířil i na část dalšího vybavení kuchyně. V tu chvíli již ale sousedé cítili kouř z bytu, zalarmovali hasiče a požár se tak rychle podařilo dostat pod kontrolu.

Neděle pod psa. Hafík sklouzl v lomu do deseti metrů hlubokého mezipatra

Velmi efektivním prostředkem, který sice nezabrání vzniku požáru, ale dokáže včas upozornit na vznikající požár, jsou detektory. Právě včasné zpozorování a ohlášení požáru může zabránit rozšíření a tím i velkým škodám či dokonce zranění.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Karlovarského kraje)