Liják na Zlínsku. Dobráci i profesionální hasiči odstraňovali jeho následky

[ title]
Více jak stovka hlášení

Vodu ve sklepeních rodinných i bytových domů, školek a stacionáře, stromy a další materiál ucpávající koryta nejen vodních toků.

Další jiné nepříjemnosti má na svědomí prudký déšť, který největší škody včera napáchal hlavně ve východní části Zlínského kraje.  

Například oznamovatel sdělil, že v ulici Radhošťská v Rožnově pod Radhoštěm teče z kopce voda po silnici. Tamní hasiči si po průzkumu vyžádali pytle s pískem, s kterými tekoucí vodu odklonili.

Asi na šedesát minut si déšť vzal polední pauzu, ale o to silněji později udeřil. Následně hasiči přijímali ve velmi krátkých intervalech hlášení o zatopených sklepech, ucpaných kanalizačních vpustích, dřevu a plastech plavoucích ve vodních tocích, které se zachytávaly u lávek a mostů.Celkem tak přijali oficiálně 150 hlášení. Z toho 113 bylo z území okresu Vsetín, 35 z okresu Zlín a 2 z okresu Kroměříž. V některých hlášeních oznamovatelé sdělili, že voda zatopila několik domů.

Jako třeba ve Valašské Polance, kde bylo zatopeno 8 domů. Fakticky tak hasiči zasahovali u mnohem většího počtu událostí.

Liják a vítr na Zlínsku lámal stromy, kmeny na silnici uvěznily řidiče

S následky prudkého deště bojovalo ve vzájemné spolupráci několik desítek dobrovolných i profesionálních hasičů.

 Nebyly hlášeny žádné ztráty na životech, ani zranění osob.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Zlínského kraje)