Kuna jako brankář, labuťák na háčku a srnec mezi tyčemi. Hasiči se činili

[ title]
Zásah na třech místech v kraji

Hbitou kunu ze sítě fotbalové brány museli vyprošťovat profesionální hasiči z hlučínské stanice. Po rozpletení síťoviny kuna rychle utekla a už se jen těžko dozvědět, zda to byla jen zvířecí neopatrnost, nebo pokus napodobit legendárního brankáře Petra Čecha.

Hasiči z Karviné taky měli poplach, tentokráte kvůli labuťákovi na rybníku Větrov. Jeho zobák hyzdil rybářský silonový vlasec i s háčkem. Musel jej spolknout i s návnadou a to taky udělal. Lapit ptačího krasavce už byl zpočátku menší problém.

Labuťák zřejmě tušil, že hasiči mají políčeno právě na něj. Nakonec malou lstí ptáka lapili a předali veterináři. Ten přislíbil labuťákův rychlý návrat ke svému hejnu.Třetí záchranu mají na kontě profesionální hasiči ze stanice Ostrava-Přívoz. Statný srnec se chtěl v Ostravě-Michálkovicích v období srnčí říje protáhnout kovovou vjezdovou bránou u rodinného domku, ale mezera mezi dvěma svislými tyčemi byla dobrá jen pro hlavu a přední běhy.

Hasiči třímali v ruce samé ptáky. Zachránili straku a šest labutích mláďat

Pro zadní běhy tvora už naopak byla příliš úzká. Srnec tak zůstal zaklíněný, ale  hasiči jej vysvobodili pomocí hydraulického vyprošťovacího rozpínáku a vypustili do přírody.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a  foto: HZS MSK)