Krakonoš u Vrchlabí zachránil hořící chatku. Boj s plameny neprohrál

[ title]
Čerpal vodu ze sudu

Majitel zahradní chatky v zahrádkářské osadě Bílý Potok na okraji Vrchlabí zjistil na vedlejším pozemku požár sousední chatky. Událost ihned nahlásil na tísňovou linku, přelezl oplocení pozemku a začal požár hasit pomocí věder s vodou.

Tu nabíral ze sudu na zalévání zahrady. V tu chvíli hořelo u zahradní chatky palivové dřevo a začínaly prohořívat také dveře objektu.
Podle vyšetřovatele hasičů vousatý hrdina jednotky ještě navedl na místo události, podařilo se mu srazit plameny a požár lokalizovat.

Hasiči z vrchlabské stanice požár následně dohasili jedním vysokotlakým vodním proudem. Příčinou požáru byla nedbalost uživatele poškozené chaty při předchozím pálení přírodního odpadu v blízkosti objektu.Škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na 15 tisíc korun, uchráněnou hodnotu ve výši 200 tisíc korun představuje celá chatka, která byla účinným zásahem zachráněna.

Hořela jak papír. Požár v Lipníku nad Bečvou zcela zničil zahradní chatku

A proč byl zachráncem zrovna Krakonoš? Obětavý soused totiž díky své vizáži skutečně "krakonošuje" a v okolí Vrchlabí je známou postavou na nejedné kulturní a společenské akci.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje)