Kouř z oken jako špatné znamení. Hořel horský rekreační objekt

[ title]
Hasiči oheň likvidovali několik hodin

Horský penzion Jilemnická Bouda na Horních Mísečkách ve Vítkovicích hosrkých partiích Krkonoš zavdal časně ráno příčinu k výjezdu hasičů.  

Oznamovatelem byl zaměstnanec objektu, který jej duchapřítomně včas opustil a přivolal hasiče hned, jakmile uviděl kouř valícího se z oken. Po příjezdu hasičů bylo průzkumem zjištěno, že jde o silně zakouřené prostory 2. patra a střechy objektu.

Hasiči vytvořili dvě průzkumné skupiny, které v dýchací technice vstoupily do objektu a pomocí termokamery hledaly ohnisko zakouření. To se podařilo nalézt až po delším úsilí  v jednom z pokojů ve druhém patře vzhledem k velmi silnému zakouření a složitější dispozici objektu.Další skupina hasičů se snažila dostat do podkrovního prostoru, který byl tou dobou rovněž silně zakouřen s nulovou viditelností.

Chalupa na horách hořela, škoda větší než milion korun

Zásah byl velmi náročný vzhledem k materiálu střechy, na které se nacházela tzv. falcovaná plechová krytina. Střechu a její konstrukci museli hasiči následně ve třech polích rozebrat a uhasit veškerá ohniska požáru.

Během události nebyl nikdo zraněn. Příčinu události a výši škody bude dále zjišťovat vyšetřovatel příčin požárů.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Libereckého kraje)