Ke dvěma požárům v téměř totožný čas vyjížděli hasiči na Zlínsku

Ke dvěma požárům v téměř totožný čas vyjížděli ve středu  odpoledne hasiči na Zlínsku. Obě obce, Racková a Mysločovice, jsou od sebe vzdáleny pouze cca 5 kilometrů.

Nejprve operační středisko vyslalo profesionální hasiče ze stanice Otrokovice společně s místní dobrovolnou jednotkou k požáru osobního automobilu v Mysločovicích. Při příjezdu hasičů na místo bylo již celé vozidlo zasaženo plameny. Hasiči nasadili jeden vysokotlaký proud, kterým dostali plameny rychle pod kontrolu.

O osm minut později byli vysláni profesionální hasiči z centrální stanice Zlín a stanice Holešov spolu s dobrovolnými hasiči z Rackové a Holešova k požáru technologie fotovoltaické elektrárny v garáži rodinného domu v obci Racková. Plameny se podařilo uhasit majiteli objektu pomocí hasicího přístroje, jednotky tak na místě provedly odvětrání objektu a zkontrolovaly zasažený prostor termokamerou.

Oba požáry zaměstnaly také vyšetřovatele hasičů, který v obou případech stanovil jako příčinu technickou závadu.

Informovala Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs zk)

Motocyklista najel do diváků

16.6.2024 10:09:07

V sobotu 15.6. krátce před polednem došlo na silničních motocyklových závodech, které se konaly na uzavřeném okruhu v Jičíně, k havárii jednoho ze závodníků. Dle prvotních informací 63letý řidič m...