Kamion se štěrkem si ,,lehl" na bok. Vyprošťovali ho několik hodin (VIDEO)

[ title]
Schopen nouzového odjezdu

Tři hasičské jednotky se zapojily do několikahodinového vyprošťování havarovaného kamionu u obce Skřipov na silnici č. 463, která spojuje okresy Nový Jičín a Opava.

Automobil se v době jejich příjezdu nacházel na boku mimo komunikaci, o zraněného řidiče se starali zdravotníci. Kamion převážel přibližně 30 tun štěrku, celková hmotnost soupravy byla 45 tun.

Vzhledem k tomu, že automobil ležel na jedné ze svých palivových nádrží a nebylo možno určit, zda nedochází k úniku provozních kapalin, rozhodl velitel zásahu o tom, že se hasiči zapojí do vyprošťování.Do této činnosti se výraznou měrou zapojil majitel kamionu, který zajistil potřebné strojní vybavení v podobě dvou bagrů.

Kamion v obci Blešno vyjel ze silnice, přerazil několik stromů

Po vyložení nákladu zahájili hasiči samotné vyprošťovací práce, silnice byla v tuto chvíli zcela uzavřena. Využity byly všechny tři silné navijáky - dva z Bisonu, jeden z jeřábu a rovněž směrové kladky. Pod ležící automobil jednotky nasadily dvojici nízkotlakých zvedacích vaků.

Kamion se podařilo vyprostit půl hodiny po dvaadvacáté hodině - kromě obou speciálů hasičů pomohl i přivolaný lesní traktor. Po postavení zpět na kola byl nákladní automobil schopen samostatného nouzového odjezdu.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS MSK)