Hořel podkrovní pokoj a zahradní hadice na hašení nestačila

[ title]
Oheň zlikvidovali jen hasiči

K požáru střechy rodinného domu ve Velkých Svatoňovicích na Trutnovsku vyjeli hasiči z trutnovské stanice a JSDH z Velkých Svatoňovic, Malých Svatoňovic a Úpice.

Na místě byl zjištěn intenzivní požár vnitřního vybavení podkrovního pokoje rodinného domu. Povolané jednotky požár rychle lokalizovaly, čímž zamezily jeho šíření do dalších pokojů podkroví včetně chodby, půdního prostoru a střešní konstrukce domu, včetně střechy sousedního domu.

Před příjezdem hasičů se snažili požár uhasit obyvatelé domu pomocí zahradní hadice, také odpojili hlavní jistič a uzavřeli hlavní uzávěru plynu. Majitel domu se nadýchal zplodin hoření a musel být odvezen k ošetření do zdravotnického zařízení.

Hodně nepříjemný budíček. Ranní požár rodinného domu v Petřvaldu (VIDEO)

Příčina vzniku události je nyní předmětem vyšetřování. Vyšetřovatel hasičů si povolal na požářiště i specialistu v oboru elektro z Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč.

Požárem způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na částku asi 600 tisíc korun, podařilo se uchránit hodnoty představující asi 4 miliony korun.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje)