Hořel, ale cenu žádnou neměl. Požár drážního domku v Prostějově

[ title]
Tři policisty museli ošetřit záchranáři

Včera po půlnoci vyjeli hasiči k požáru domku v těsné blízkosti nádraží v Prostějově.  Po příjezdu zjistili, že požárem je zasažen starý neobydlený dům, určený k demolici.

Hořela především střecha a přízemí domu. V době vzniku požáru byla uvnitř jedna osoba, kterou ještě před příjezdem jednotek hasičů z hustě zakouřeného domu evakuovali policisté, kteří přijeli na místo události jako první.Zachránci (tři policisté) a civilista se nadýchali kouře a byli ošetřeni zdravotnickou záchrannou službou. Za půl hodiny po oznámení požáru dostali hasiči plameny pod kontrolu,a následně oheň zlikvidovali.

Při požáru domu určeného k demolici bylo zachráněno 12 bezdomovců

V průběhu likvidačních prací hasiči rozebírali střešní a stavební konstrukce a dohašovali skrytá ohniska.Vzhledem k tomu, že se jednalo o dům určený k demolici, nevznikla při požáru žádná škoda.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Olomouckého kraje)
Požár roubenky

Požár roubenky

27.2.2021 09:00:00

U požáru roubené chalupy ve Smržovce zasahovalo dnes po půl druhé odpoledne šest hasičských jednotek. Velitel zásahu po příjezdu zajistil odpojení objektu od elektrické energie. Požární útok by...

Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...