Hodně perný den vsetínských hasičů. Jeden výjezd za druhým

[ title]
Požáry a dopravní nehoda

Během krátké doby vyjeli hasiči včera ke čtyřem událostem. Ty se naštěstí obešly bez újmy na zdraví. Jako první vyjížděli o půl desáté dopoledne do obce Malá Bystřice k požáru klestí na louce.

Hasiči po příjezdu zjistili, že se zde nachází několik nedohašených ohnišť po pálení. Šetření si převzal vyšetřovatel hasičů. Jako příčinu stanovil nedbalostní jednání při manipulaci s otevřeným ohněm.

Pár minut před desátou hodinou již měli hlášený další požár, a to ve Vsetíně na ulici Jasenice. Zde došlo k požáru hořlavé látky. Zaměstnanci požár uhasili před příjezdem hasičů. Hasiči po příjezdu materiál zkontrolovali termokamerou a ochlazovali. Zakouřenou budovu odvětrali. Příčinu vzniku požáru šetří vyšetřovatel hasičů.Před jedenáctou hodinou již vyjížděli ke třetí události. Tentokrát se jednalo o dopravní nehodu. Ta se stala v obci Jablůnka, kde se střetla čtyři vozidla. Jedno skončilo mimo cestu. Hasiči u vozidel provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie. Po ukončení šetření dopravními policisty hasiči vytáhli vozidlo z příkopu zpět na komunikaci a poté uklidili vozovku od střepů a úlomků z aut.Čtvrtý výjezd měli hasiči pár minut před druhou hodinou odpolední, kdy byli hasiči ze stanice Vsetín a z Halenkova vysláni do obce Huslenky k požáru vozidla na zdejší cyklostezce. Po příjezdu jednotek bylo celé vozidlo v plamenech.

Hasiči se nezastavili. Dvě dopravní nehody na Chebsku si vyžádaly čtyři zraněné

Po likvidaci požáru a následném ochlazení vozidla hasiči vrak auta odtáhli mimo cyklostezku, aby nebránilo provozu. Poté provedli úklid cesty a vrátili se zpět na stanice. I k tomuto požáru se dostavil vyšetřovatel. Jako příčinu následně stanovil technickou závadu na palivovém systému. Škoda na vozidle i popálené komunikaci byla celkově vyčíslena na patnáct tisíc korun.

(pšt, hasickelisty.cz, zdroj a foto: HZS Zlínského kraje)