Hasiči zasahovali na 179. km dálnice D1 ve směru na Prahu

[ title]

Přibližně dvacet minut před devátou hodinou ranní přijali hasiči informaci o nehodě na 179. km dálnice D1 ve směru na Prahu. K zásahu vyjely jednotky ze stanic Rosice, Brno-BVV a Brno-Lidická.

Po příjezdu bylo zřejmé, že se jedná o střet kamionu a dvou dodávek. V jedné zůstal zaklíněný řidič, kterého během čtvrt hodiny hasiči vyprostili a předali do plné péče posádce ZZS.

Místo nehody zajistili hasiči proti požáru a uniklé provozní náplně zasypali sorbentem. Dálnice byla ve směru na Prahu neprůjezdná, následně se podařilo obnovit provoz jedním jízdním pruhem.

Během zásahu přijalo operační středisko zprávu o další nehodě, která se stala na silnici mezi obcemi Říčany a Domašov. K místu vyjely hasičské posádky, které nebyly na dálnici již potřeba.

Hasiči cestou k zásahu zjistili, že u Říčan došlo dokonce ke dvěma nehodám. V jednom případě se srazila tři osobní vozidla a dodávka. Dvěma zraněným osobám poskytli první pomoc, zasypali uniklé kapaliny a zajistili místo proti požáru. Druhá nehoda dodávky a osobního vozu se obešla bez zranění.


(rp,hasicskelisty.cz,hzs JMK, foto:hzs JMK)