Hasiči zachránili sedm malých káčátek z kanálu. Jednoduché to ale nebylo

[ title]
Zachránce pracoval v šachtě hlavou dolů

Sedm malých káčátek zachraňovali včera chrudimští hasiči v Pardubické ulici v Chrudimi. Káčátka spadla do kanálu. Jen asi dvě s kachnou zůstala v jeho blízkosti.

Jeden z hasičů se spustil do kanálové šachty a postupně všech sedm ptáčat zachránil. Záchrana se na první pohled zdá jednoduchá, ale úplně snadné to nebylo.

„Museli jsme si udělat trochu větší prostor, protože stěny šachty byly poškozené a hrozilo, že kusy betonu a suti spadnou na káčata,“ líčí zásah jeho velitel nprap. Milan Hodek.

Hasiči zachraňovali kachňata. Přecházela silnici a spadla do kanálu


Navíc hasič, který zvířata zachraňoval, musel být spuštěn do kanálové šachty hlavou dolů. Hasiči nakonec převezli kachnu s mláďaty do volné přírody.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Pardubického kraje)
Požár roubenky

Požár roubenky

27.2.2021 09:00:00

U požáru roubené chalupy ve Smržovce zasahovalo dnes po půl druhé odpoledne šest hasičských jednotek. Velitel zásahu po příjezdu zajistil odpojení objektu od elektrické energie. Požární útok by...

Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...