Hasiči z dálnice D2 neodjeli. Zasahovali hned u několika bouraček

[ title]
Zraněni celkem tři lidé

Včera hasiči Jihomoravského kraje častěji vyjížděli k nehodám na dálnici D2. V jednom případě museli řidiče vyprošťovat.  

Hasiči začali hned ráno - a to u nehody dvou kamionů na D2 ve směru na Brno. Nedaleko sjezdu na 3. kilometru se totiž srazila cisterna s kamionem. Jeden z řidičů byl v kabině zaklíněn a bylo nutné jej vyprostit. Následně skončil v péči záchranné služby.

Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny a zajistili místo proti požáru. Doprava na dálnici směr Brno byla zastavena a policie provoz odkláněla na sjezdu před nehodou.V dopoledních hodinách zasahovali hasiči znovu - další nehoda se stala se na 12. kilometru opět ve směru na Brno. Po srážce nákladního vozu a dodávky se zranil jeden člověk. K nehodě vyrazily tři jednotky. Krátce před polednem předali hasiči místo zásahu k došetření Policii ČR.

Na dálnici D2 však bylo rušno i nadále.  Informaci o třetí nehodě hasiči přijali krátce po poledni. Stala se v dopravním zúžení na 38. kilometru ve směru na Brno, kde se střetly dva osobní a jeden nákladní vůz.

Dálnice D10 dlouho neprůjezdná. Tři osobní auta a jedno nákladní v sobě

Hasiči pomohli s transportem zraněné řidičky z osobního auta.  Následně zajistili částečnou průjezdnost dálnice ve směru na Brno.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Jihomoravského kraje)