Hasiči v Plzni zasahovali u požáru linkového autobusu

V úterý v deset hodin dopoledne došlo k požáru linkového autobusu dopravního podniku města Plzeň v ulici Křimická ve Skvrňanech. Jednalo se o plamenné hoření v motorové části, kdy v  době vzniku požáru cestovalo v autobusu 20 lidí, kteří před příjezdem hasičů tento autobus opustili a nedošlo tak k žádnému zranění.

Vlivem požáru prohořel hlavní přívod paliva a došlo k masivnímu úniku nafty. Ten byl hasiči zastaven a již uniklé provozní kapaliny na komunikaci musely být likvidovány velkým množstvím posypu na ropné produkty, který zajistila Správa a údržba silnic. Na místo byla následně povolána speciální technika z centrální hasičské stanice Plzeň Košutka a to smykový nakladač Bobcat, který měl s sebou zametací kartáč pro úklid naftou nasyceného posypu. Odtah autobusu si zajistili dopravní podniky sami.

Dle vyšetřovatele zjišťování příčin požáru je škoda vyčíslena na 800 tis. Kč.

Na zásahu se podílely jednotky z HS Plzeň Střed a CHS Plzeň Košutka.

Informoval Mgr.  Petr  Poncar, tiskový mluvčí HZS Plzeňského kraje.


(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs plz)

Lis na slámu se uchránit nepodařilo

17.7.2024 07:00:00

V úterý v odpoledních hodinách přijalo krajské operační a informační středisko hlášení o požáru lisu na poli v obci Vysoké Veselí. Na místo události vyjely tři jednotky požární ochrany. Při příj...