Hasiči stabilizovali čelní stěnu domu

Krátce před půl jedenáctou dopolední jsme přijali na tísňovou linku informaci o praskající stěně rodinného domu s hrozícím pádem na veřejný chodník.

Do ulice Skopalíkova v Kroměříži tak ihned vyjeli profesionální hasiči ze stanice Kroměříž s místní dobrovolnou jednotkou. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o rodinný řadový dům, u kterého praskla stěna nad vstupem. Velitel zásahu si proto na místo povolal statika. Ten rozhodl o zajištění vstupního otvoru a celé čelní stěny. Následně na místo vyjeli i profesionální hasiči ze stanice Zlín, kteří přivezli kontejner s výdřevou a kontejner technický s dalším potřebným vybavením.

Hasiči tak z důvodu zajištění bezpečnosti okolí nyní stabilizují poškozenou svislou nosnou konstrukci objektu, u které statik nevyloučil možnost zřícení do ulice.

Informovala por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje(rp,hasicskelisty.czfoto: JSDH Kroměříž)

Srážka osobního vlaku s kamionem.

25.6.2022 10:00:00

Dne 23. 6. 2022 v 15:41 byla ohlášena dopravní nehoda osobního vlaku s kamionem, ke které došlo na železničním přejezdu v Sukově ulici ve Šluknově. Na místo vyjely jednotky ze stanice Šluknov, J...