Hasiči museli vyprostit řidiče a následně zlikvidovat rozlitou naftu

U nehody osobního vozidla, dodávky a kamionu, museli hasiči z vozidla vyprostit řidiče dodávky a následně zlikvidovat 300 litrů rozlité nafty z nádrže kamionu. Na místo musel přijet i kontejner s větším množstvím sorbentu.

O nehodě na silnici I/11, v katastru obce Hrádek, v okrese Frýdek-Místek, bylo operační středisko informováno ve středu 28.2.2024, ve 13:34 hod. K události vyrazili profesionální hasiči ze stanice Třinec a dobrovolná jednotka z Jablunkova. Následně si velitel povolal i sorbentový kontejner z centrální hasičské stanice Frýdek-Místek.

Po příjezdu hasiči zahájili vyproštění řidiče dodávky, kdy mu nasadili krční fixační límec, následně pomocí páteřové desky ho vytáhli ven z vozidla a předali záchranářům.

Během nehody došlo k úniku 300 litrů nafty z proražené nádrže kamionu. Hasiči provizorně utěsnili proraženou nádrž těsnícími prostředky, čímž zamezili úniku zbylé nafty z nádrže. Rozteklou naftu zasypali sorbentem a nasáklý sorbent sesbírali. Finální úklid komunikace provedl zametací vůz, který zajistil správce komunikace.

Po ukončení šetření nehody, provedli hasiči odtažení dodávky mimo komunikaci. Jelikož během zásahu byla silnice průjezdná pouze kyvadlově, hasiči ji po odtažení havarovaných vozidel kompletně zprůjezdnili.

Informoval npor. Ing. Lukáš Popp, tiskový mluvčí, HZS Moravskoslezského kraje.(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs msk)