Hasiči likvidovali požár v bytovém domě v Hodoníně

V sobotu dopoledne zasahovaly jednotky u požáru bytu v Hodoníně. Oheň způsobil milionové škody a zranění obyvatel.

Požár v bytovém domě na ulici Pr. Veselého v Hodoníně byl nahlášený v 7.17 hodin. K události vyjely jednotky z prvního stupně a následně si velitel zásahu vyžádal další jednotky z druhého stupně požárního poplachu. Do akce se tedy zapojili profesionální hasiči z Hodonína a také 4 jednotky dobrovolných hasičů.

Už při příjezdu jednotky byl zřejmý kouř v ulici a z oken ve třetím patře šlehaly plameny. Hasiči okamžitě zahájili záchranu osob z domu, který byl značně zakouřen. Ve vyváděcích maskách zachránili 3 obyvatele domu. Před  příjezdem  hasičů opustilo dům 15 lidí. Čtyři lidé skončili v péči záchranné služby a následně byli odvezeni do nemocnice.

Jednotky nasadily proti ohni tři vodní proudy včetně proudu z automobilového žebříku. Požár kompletně zničil jeden byt, šířil se po plášti budovy do dalšího bytu nad požárem, který poškodil, stejně jako část střechy bytového domu.

Oheň se podařilo dostat pod kontrolu v 7.47 hodin a likvidaci požáru ohlásil velitel v 9.06 hodin. Požár způsobil škodu za 5 mil. korun. Včasným zásahemhasiči uchránili majetek v hodnotě 20 mil. korun. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje, pracuje se však s verzí nedbalosti při kouření a také s verzí technické závady na elektroinstalaci.

Hasiči dům odvětrali a následně jej zkontrolovali energetici. Vzhledem k tomu, že některé byty zůstaly neobyvatelné, řešili na místě události zástupci města Hodonín náhradní ubytování.

Nad požářištěm do odpoledních hodin dohlížela místní jednotka dobrovolných hasičů.

Informoval Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje.

(rp,hasicskelisty.cz,foto+video: HZS JMK)

Motocyklista najel do diváků

16.6.2024 10:09:07

V sobotu 15.6. krátce před polednem došlo na silničních motocyklových závodech, které se konaly na uzavřeném okruhu v Jičíně, k havárii jednoho ze závodníků. Dle prvotních informací 63letý řidič m...