Hasiči likvidovali požár v areálu kravína v obci Střížovice

Krátce před polednem ve čtvrtek přijali hasiči oznámení o požáru v areálu kravína v obci Střížovice na Kroměřížsku. Na místo bylo vysláno šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Hasiči po příjezdu průzkumem zjistili, že došlo k požáru drtičky slámy uvnitř jedné z hal. Plameny se snažili uhasit zaměstnanci hasícími přístroji. To se jim však nepodařilo. Na místo se dostavil i územní řídící důstojník, který si převzal velení.

Požár se rozšířil ze stroje i na zbytek uskladněné slámy. Naštěstí ji po zimě zbylo jen trochu. I tu však požár zasáhl. Hasiči tak ihned zahájili hasební práce a během krátké chvíle požár lokalizovali. Poté vyváželi ven poškozenou slámu a prolévali ji vodou. K tomu využili místní nakladač. Požár však zasáhl i jednu stěnu budovy a šířil se ke střeše. Velitel zásahu si tak na místo povolal automobilový žebřík. S jeho pomocí se hasiči dostali i do horních částí budovy a provedli dohašovací práce pod střešní konstrukcí. Pár minut po jedné hodině  odpolední vyhlásil velitel zásahu likvidaci požáru a jednotky se vrátily zpět na své stanice

Požár se obešel bez zranění zaměstnanců i zvířat, která byla ustájena v těsné blízkosti zasažené haly.

Vyšetřovatelé hasičů šetřením zjistili, že k požáru došlo z důvodu odlétnutí jiskry při mechanickém drcení slámy. Škoda byla vyčíslena na 250 tisíc korun. Hasiči rychlým zásahem uchránili majetek v hodnotě 1 milionu korun. 

Zasahující jednotky: CHS Kroměříž, HS Otrokovice, JSDHO Kvasice, JSDHO Karolín, JSDHO Otrokovice, JSDHO Tlumačov.

Informovala Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs zk)

Motocyklista najel do diváků

16.6.2024 10:09:07

V sobotu 15.6. krátce před polednem došlo na silničních motocyklových závodech, které se konaly na uzavřeném okruhu v Jičíně, k havárii jednoho ze závodníků. Dle prvotních informací 63letý řidič m...