Genocida drůběže v Byňově. Bylo tam ohnisko ptačí chřipky

[ title]
Po poledni bylo po akci

Krajskou veterinární správou potvrzeno v pátek 19. listopadu, a včera, 22. listopadu, byli hasiči požádáni o součinnost při likvidaci chovu.

Pro profesionální jednotky HZS Jihočeského kraje je to první zásah po téměř pěti letech, kdy na začátku roku 2017 spolupracovaly u likvidací ohnisek jak u velkochovů čítajících tisíce kusů, tak malochovů s maximálně několika desítkami kusů drůbeže či zajišťovaly sběr jednotlivých divokých ptáků uhynulých na volných prostranstvích.U likvidace ohniska nákazy v byňovském chovu zasahovali profesionální hasiči z českobudějovického územního odboru. K Byňovskému rybníku byla povolána technika ze stanic Trhové Sviny a České Budějovice – tři cisterny, velitelský kontejner, nákladní vůz Tatra 815-7 evakuační a dva dopravní automobily. U zásahu byly přítomny téměř čtyři desítky hasičů.

Po našem příchodu nepřežijí. Hasiči opět likvidovali drůbeží chovy

Krátce popoledni byly kontejnery s usmrcenými husami naloženy na nákladní vozy. Aby vozy mohly opustit nebezpečný prostor a mohly odjet do kafilerie, musely také projít dekontaminací.

Teprve poté velitel zásahu postupně odesílal zasahující jednotky zpět na jejich základny. Zde hasiči musí doplnit spotřebované ochranné prostředky a jsou znovu připraveni na případné další zásahy tohoto charakteru.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Jihočeského kraje)