Fakt jsem normálka zaparkoval! Vozidlo pak samovolně sjelo ze svahu

[ title]
Auto trčelo nad železniční tratí

Včera volal nešťastný majitel na tísňovou linku hasičů s žádostí o pomoc s vyproštěním jeho vozidla, které viselo ve svahu nad železnicí.  

Na pomoc muži vyjeli hasiči ze stanice Valašské Klobouky. Když přijeli do Brumova - Bylnice, kde k hlášené události došlo, řekl jim majitel auta, že svůj vůz zaparkoval, ale to se následně rozjelo a sjelo ze svahu. Pár metrů nad železnicí se auto zastavilo. Hrozilo však, že spadne do kolejiště.

Velitel zásahu ihned povolal vyprošťovací automobil ze stanice Otrokovice, aby vůz ze svahu vytáhl zpět na cestu. Na železnici byl omezen provoz a vlaky místem projížděly se sníženou rychlostí. Naštěstí se nejedná o frekventovanou trať.Hasiči zajistili vůz proti převrácení a vyčkali do příjezdu vyprošťovacího automobilu. Pomocí něho poté vůz vytáhli zpět na komunikaci a předali jeho majiteli.

Vozidlo se samovolně rozjelo. Jeho jízdu ze svahu ukončil strom

Jednalo se o složitý zásah, neboť prostor pro manipulaci s vyprošťovacím automobilem byl ve velmi úzké ulici komplikovaný a svah, ve kterém vůz uvízl, byl velmi prudký. Přesto hasiči vozidlo během chvíle vytáhli.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Zlínského kraje)