Dva za den. Hasiči vyprošťovali smolaře z nechtěného vězení

[ title]
Hydraulické nůžky na zaklíněnou nohu

Dva zásahy, které si vyžádaly vyprošťování zraněných osob, hasiči řešili v úterý odpoledne. Nejdříve vyjížděli na stavbu komunikace u Hranic, kde se při práci převrátil čelní nakladač a v něm zůstal zaklíněný řidič.

Při vyprošťování byl využit i menší bagr, který pracoval na místě a posloužil k nadzvednutí nakladače a jeho stabilizaci. Aby hasiči mohli zraněného muže dostat bezpečně z vozidla ven, rozbili zadní okno a opatrně jej vyprostili. Následně muže umístili do vakuové matrace a transportovali k vozidlu ZZS.Poté hasiči vyjížděli k Zábřehu k dopravní nehodě, při níž se zranili dva lidé. Havaroval jeden osobní vůz, po srážce v něm zůstal zaklíněný spolujezdec. K jeho vyproštění museli využít hydraulické zařízení, s jehož pomocí odstřihli střechu.

Smolař nebo amatérský kaskadér? Vozidlo skončilo na střeše

Jelikož měl muž zaklíněnou nohu, tak pomocí hydraulického rozpínáku zdeformovanou část vozu rozevřeli a nohu mu hasiči vytáhli. Poté byl předán do péče posádce letecké záchranné služby. Místo nehody hasiči protipožárně zajistili a asistovali odtahové službě při naložení havarovaného vozidla.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Olomouckého kraje)