Dva požáry na Berounsku. Hořely chaty, nic moc z nich nezbylo

Byly použity také hasicí hřeby

V neděli 29. srpna odpoledne vyjeli hasiči k požáru chaty nedaleko obce Loděnice na Berounsku.
Už při jízdě k zásahu jednotky zpozorovaly na protější straně kopce další požár, ke kterému přejela dobrovolná jednotka obce Loděnice a zároveň byla z berounské profesionální stanice povolána čtyřkolka, která dokáže projet náročnějším terénem.Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že chata o půdorysu 5x5 metrů je požárem zcela zasažená a zbyla z ní pouze plechová střecha, kterou hasiči na místě ochlazovali. Následně bylo nutné vyhledat a dohasit skrytá ohniska. Požár se podařilo dostat pod kontrolu za několik minut od příjezdu k události.

Dali byste na horký popel proutěný koš? Chataři to udělali a už chatu nemají

K druhé hořící chatě postupně dojely i ostatní jednotky, které už nebyly potřeba na místě prvního zásahu. Hasiči dostali oheň rychle pod kontrolu za pomoci dvou vodních proudů. K likvidaci požáru byly použity také hasicí hřeby, které hasičům pomáhají s hašením v konstrukcích staveb.

Stejně jako u první chaty, i zde následovalo vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek a kontrola termokamerou. Příčina požáru i výše škody jsou v obou případech předmětem dalšího vyšetřování.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)