Dva požáry na Berounsku. Hořely chaty, nic moc z nich nezbylo

Byly použity také hasicí hřeby

V neděli 29. srpna odpoledne vyjeli hasiči k požáru chaty nedaleko obce Loděnice na Berounsku.
Už při jízdě k zásahu jednotky zpozorovaly na protější straně kopce další požár, ke kterému přejela dobrovolná jednotka obce Loděnice a zároveň byla z berounské profesionální stanice povolána čtyřkolka, která dokáže projet náročnějším terénem.Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že chata o půdorysu 5x5 metrů je požárem zcela zasažená a zbyla z ní pouze plechová střecha, kterou hasiči na místě ochlazovali. Následně bylo nutné vyhledat a dohasit skrytá ohniska. Požár se podařilo dostat pod kontrolu za několik minut od příjezdu k události.

Dali byste na horký popel proutěný koš? Chataři to udělali a už chatu nemají

K druhé hořící chatě postupně dojely i ostatní jednotky, které už nebyly potřeba na místě prvního zásahu. Hasiči dostali oheň rychle pod kontrolu za pomoci dvou vodních proudů. K likvidaci požáru byly použity také hasicí hřeby, které hasičům pomáhají s hašením v konstrukcích staveb.

Stejně jako u první chaty, i zde následovalo vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek a kontrola termokamerou. Příčina požáru i výše škody jsou v obou případech předmětem dalšího vyšetřování.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)

Na místo nehody letěl vrtulník

19.8.2022 10:00:00

Od desáté hodiny dopolední (18.08.2022) zasahovali profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a města Rožnov pod Radhoštěm u dopravní nehody osobního vozidla a sanitky, která převážela pa...

Požár elektrokoloběžky

17.8.2022 07:00:00

Úterní požár své elektrokoloběžky zachytil na video majitel. V tomto případě byla na vině technická závada a majitel nic nezanedbal. I přesto varujeme, pořádně si rozmyslete, kde zařízení s akumul...