Cukrovar musí počkat. Řepu kamion vysypal na městský okruh

[ title]
Řidič utrpěl zranění

Krátce po půl sedmé večer byli včera profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vysláni k dopravní nehodě nákladního vozidla, které se v křižovatce převrátilo, vysypal se z něj přitom celý náklad řepy.

Nehoda se stala v křížení městského okruhu s ulicí Víta Nejedlého. Podle prvotního oznámení měl být v kabině vozidla uvězněn řidič, ten byl ale už při příjezdu jednotky na místo události mimo havarované auto. Hasiči poskytli řidiči první předlékařskou pomoc, následně si ho do péče převzala zdravotnická záchranná služba.

Obilí kamion nedovezl, ale po převrácení vysypal na dálnici

Dále jednotka zabezpečila místo události, velitel zásahu se spojil s majitelem, který zajistil čelní nakladač a náhradní vozidlo pro překládku převáženého nákladu. Z havarovaného vozidla navíc uniklo větší množství hydraulického oleje, který jednotka zasypala sorbentem a zabránila jeho úniku do kanalizace. Místo bylo pro ostatní vozidla s opatrností průjezdné, dopravu řídili policisté. Ti také zjišťují okolnosti dopravní nehody.

Havarovaný nákladní vůz postavily na kola jeřáby specializované firmy, hasiči se poté postarali o likvidaci uniklých náplní. Při nehodě byl poškozen jeden ze semaforů.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje)