Chtěli jsme déšť, tak ho máme. Ranní bouřky porazily 16 stromů

[ title]
Dřevina poškodila i církevní budovu

Celkem k šestnácti pádům stromů a nebezpečných větví vyjely jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů v Moravskoslezském kraji od brzkého úterního rána do 11 hodin.

Události se obešly bez zranění i větších škod, pouze ve Frýdlantu nad Ostravicí spadla část jedle o průměru kmene 8 cm na dva zaparkované automobily a v centru Opavy velká lípa poškodila střechu církevní budovy.

Po čtyřech výjezdech mají na kontě hasiči v okresech Opava a Nový Jičín, po dvou v Ostravě, na Karvinsku, Bruntálsku i Frýdecko-Místecku.

Je to zřejmě následek nočních a hlavně ranních bouřek s vydatnými srážkami a poryvy větru. Před úterním polednem už nebyl zaznamenán ani jeden takový výjezd.

Čekání v Praze na déšť. Pak je vody hodně, jako ve vinohradské nemocnici

Dvě jednotky hasičů z Bílovce a dobrovlný sbor ze Studénky odstraňovaly v úterý ráno ve Studénce v Nádražní ulici 25 metrů vysoký jasan, který spadl na hospodářskou budovu.

V centru Opavy v ulici Rybí trh spadla v úterý ráno 15 metrů vysoká lípa, v dolní části uhnilá, na objekt římskokatolické diecéze a poškodila jeho střechu.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS MSK)