Bouřky zasáhly Pardubický kraj, nejvíce Přeloučsko

Bouřky ve středu 10. července v odpoledních hodinách zasáhly Pardubický kraj. Nejhorší situace byla na Přeloučsku, kde od 15. 43 hodin se hasiči nezastavili. Nejprve odstraňovali spadlý strom v Selmicích. Poté  řešili zatékající vodu do domu i garáže v Řečanech nad Labem.

Další spadlý strom hasiči rozřezávali a odstraňovali ve Chvaleticích, Zdechovicích i Chrudimi. Čerpali jsme vodu před i uvnitř budovy slévárny ve Chvaleticích.

Odebírali také vzorky vody z rybníka Trnávka v Trnávce, kde voda byla úplně černá. Na místě hasiči spolupracovali s Institutem ochrany obyvatelstva HZS ČR Lázně Bohdaneč.

O situaci byli informováni i pracovníci inspekce životního prostředí. Zdroj úniku a charakter látky je předmětem zkoumání.

Strom spadlý do kolejiště na železniční trati ve Chvaleticích způsobil zastavení vlaků na koridoru. Ten musel být uzavřen. Dva vlaky plné cestujících stojí až do chvíle odstranění stromu. Ve vlaku směrem na Kolín cestuje 490 osob, ve vlaku směrem na Pardubice je 185 cestujících.

Z vlaku (směrem na Pardubice) museli hasiči evakuovat všechny osoby. Jízdní souprava byla poškozena a osoby si přestoupili do jiného náhradního vlaku pomocí přechodových lávek. Druhý vlak s 490 cestujícími bude moci po odstranění spadlého stromu pokračovat v jízdě.

Informovala Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje.


(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzspk)


Lis na slámu se uchránit nepodařilo

17.7.2024 07:00:00

V úterý v odpoledních hodinách přijalo krajské operační a informační středisko hlášení o požáru lisu na poli v obci Vysoké Veselí. Na místo události vyjely tři jednotky požární ochrany. Při příj...