A je to tady! Na Orlické přehradě utonul bruslař, tělo se hledá

[ title]
Hasiči varují před vstupem na led

Tragická událost se odehrála včera v odpoledních hodinách na volní nádrž Orlík, kde se pod jedním z bruslařů probořil led. Bruslař sjel do vody pod led. Jeho záchrana byla nemožná.  

Všechny složky integrovaného záchranného systému včetně letecké záchranné služby zachraňovaly v posledních dnech již několik bruslařů, pod kterými se probořil led.

Dramatický zásah řešili již ve čtvrtek (1. března) v odpoledních hodinách profesionální hasiči ze stanice Písek společně se záchranáři ZZS a LZS v Písku, části obce Hradiště, kde se pod dvěma bruslaři se na řece probořil led.

Další probořené bruslaře vyjely všechny záchranné složky zachraňovat na vodní nádrž Orlík. Jednalo se o dvě záchrany, které byly na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje nahlášeny po 15. hodině v rozmezí dvanácti minut. Dva bruslaři se propadli ledem v místě pod zámkem Orlík nad Vltavou. Oba byli s podchlazením transportováni do nemocnice.

Asi to fakt studilo. Pod dvěma bruslaři se na vodní nádrži Rozkoš prolomil led

Téměř ve stejný čas se do vody probořil další bruslař, a to u Žďákovského mostu. Bruslař zmizel pod ledem a přes veškerou snahu záchranářů LZS, ZZS, policistů a opět píseckých a milevských profesionálních hasičů se ho nepodařilo zachránit.

Na vyhledání těla byli povoláni potápěči HZS Jihočeského kraje ze stanic České Budějovice a Český Krumlov a potápěči zásahové jednotky KRP Jihočeského kraje.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj: HZS Jihočeského kraje)