Velký požár s velkou škodou. V plamenech skončila fotovoltaická elektrárna

Komplikace při hašení ohně

K požáru u fotovoltaické elektrárny v Kosoříně vyjížděli profesionální hasiči z Vysokého Mýta a Ústí nad Orlicí. Dále na místě zasahovali dobrovolní hasiči z Chocně a Vysokého Mýta.

Uvnitř objektu bylo přibližně 700 litrů oleje. O události byli informováni pracovníci životního prostředí. Hasiči museli vyčkat do chvíle, kdy bude objekt odpojen od elektrického proudu. Požár následně dostali pod kontrolu.

Hasiči nacvičovali záchranu dělníka v útrobách elektrárny Orlík

Hasiči ochlazovali okolí trafostanice, aby se plameny nerozšířily na samotnou fotovoltaiku. U tohoto zásahu jsou velké komplikace při hašení. Hlavně z toho důvodu, že fotovoltaické panely stále vyrábí elektřinu.

Příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně technická závada. Škoda byla předběžně vyčíslena na 4 miliony korun. Následná škoda bude pravděpodobně, dle slov majitele, dalších 3,5 milionu korun.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Pardubického kraje)